הקודם
הבא

צור קשר

בואו להיות חלק מהמשפחה הפראלימפית

החסות בספורט היא כיום גורם מרכזי  במערך השיווק של המותגים החזקים בעולם. כמו בכל העולם גם את הספורטאים הפראלימפים עוטפים באהבה כמה מהחברות והארגונים המובילים במשק, שחרטו על דגלם חיבור לערכים שהספורטאים שלנו מייצגים כמו : מצוינות, נחישות , ווינריות , התמדה, והתגברות על מכשולים.

הספורטאים הפראלימפים מהווים מודל לחיקוי ובעיקר השראה לחברות התומכות ועובדיהם, הנהנים משילוב של עסקים למען הקהילה עם שיווק מוכוון ערכים לקהילה הענקית הזאת.

פרטים נוספים: 03-6493132 , office@isad.org.il או דרך תיבת ‘הצור קשר’.

או: אלון בן דויד – מנהל פיתוח המשאבים והשיווק | 073-7282295, 052-3716983 , alon@tmis.co.il

שותפים עיקריים

משרד התרבות והספורט

משרד התרבות והספורט תומך, מלווה ומסייע לספורט הפראלימפי בישראל, ולספורטאיו המייצגים את מדינת ישראל בתחרויות בינלאומיות, ובשיאן המשחקים הפראלימפים, זאת מתוך הבנה והכרה, כי ספורטאים אלו מייצגים את ניצחון הרוח על הגוף.

בזכות התמיכה הגדלה של המשרד ושיתוף הפעולה הפורה, מצליחים הספורטאים הפראלימפים לממש את יכולותיהם ולהגיע להישגים מרשימים.

שיתוף פעולה זה בולט גם בהפעלתו של פרויקט “פרחי ספורט”, אשר מאתר ומטפח ספורטאים נכים צעירים.

המשיכו לייצג את מדינת ישראל בנחישות, בכבוד ובכישרון רב, והמשיכו להוכיח, כי עבורכם השמיים הם הגבול.

המועצה להסדר הימורים בספורט

המועצה להסדר ההימורים בספורט היא גוף סטוטוטרי המופקד בחוק על ניהול הימורי הספורט בישראל.
הכנסות המועצה מוקדשות לקידום הספורט בארץ.
המועצה מהווה שותף פעיל לקידום הספורט הפראלימפי ע”י העמדת תקציבים להתאחדות ולקבוצות וכן תקציבים לבניית מתקנים ולרכישת ציוד.

אתנה

אתנה יוצרת הזדמנויות לילדות, נערות ונשים בספורט, באמצעות תכניות ייעודיות במגוון ענפי ספורט, גופי ספורט, פרויקטים במועדוני ספורט, תכניות בשיתוף רשויות מקומיות ברחבי הארץ ותכניות לקידום מנהיגות נשים בספורט.

פעילות אתנה מקיפה ילדות, נערות ונשים בכל הגילאים, באירועי ספורט העממיים ובספורט התחרותי. אתנה פועלת לחשיפה, לשימור ולקידום ילדות, נערות ונשים בענפי הספורט השונים, החל מילדות צעירות בבתי הספר היסודיים וכלה בתמיכה בספורטאיות על סף כניסה לסגל האולימפי.

אתנה מקדמת שיח מעולמות התוכן של נשים בספורט והעלאתו לסדר היום באמצעות כנסים, פורומים ומפגשים. עוד מספקת אתנה מגוון רחב של כלי העשרה באמצעות פרויקטים כמו ‘אתנה פלוס ו’שגרירות אתנה’.

כל אלה ורבים נוספים, מסייעים להרחבת ולהעמקת הפעילות הספורטיבית של ילדות, נערות ונשים בכל הרמות, לביסוס ולהתמקצעות שדרת הניהול הנשי בספורט ולהישגים מרשימים בזירה התחרותית.

תכניות אתנה הינן מחולל המקדם חשיבה כי העיסוק בספורט הוא דרך חיים, הוא גשר בין עולמות תרבותיים והוא כלי חברתי וחינוכי רב עוצמה שצריך להיות נגיש לכל ילדה, נערה ואישה באשר היא.

המרכז הרפואי שיבא תל השומר

בטקס מרגש נחתם הסכם חסות רפואית בין המרכז הרפואי שיבא והוועד הפראלימפי הישראלי, לפיו יהיה המרכז הרפואי שיבא בית החולים של הסגל פראלימפי עד למשחקים בטוקיו. 

 בטקס נכחו יו”ר הוועד הפראלימפי ד”ר שוקי דקל, מנכ”ל הוועד ניסים סספורטס, מנהל המרכז הרפואי פרופ’ יצחק קרייס, פרופ’ ארנון אפק משנה למנהל המרכז הרפואי המשולב, פרופ’ גל דובנוב-רז, מנהל מרפאת הספורט בשיבא ויו”ר הוועדה הרפואית של הוועד האולימפי, ד”ר רמי זק רופא במרפאת הספורט ורופא הסגל הפראלימפי, ד”ר יוני ירום רופא ספורט ויו”ר הוועדה הרפואית של הוועד הפראלימפי, חברי הנהלת הוועד הפראלימפי, רופאי שיבא ונציגי הספורטאים. בטקס אמר פרופ’ ארנון אפק המשנה למנהל המרכז: “המרכז הרפואי שיבא ייתן את המעטפת הרפואית לנבחרת הפראלימפית, לא רק חלילה במקרי פציעות אלא גם כחלק בלתי נפרד מליווי הספורטאים בדרך לאולימפיאדה.”

פרופ’ גל דובנוב-רז, אשר יתאם את הפעילות הרפואית בשיבא מול הספורטאים הפראלימפים  אמר: “נספק את השירות הרפואי הטוב ביותר, במהירות הרבה ביותר, וברוח שיבא. הספורט משמש לחינוך למצוינות, לידידות ולכבוד הדדי – זו הרוח האולימפית”

ד”ר שוקי דקל, יו”ר הוועד הפראלימפי אמר: “אנחנו גאים לקבל חסות ממרכז רפואי וותיק ובעל המוניטין כמו שיבא, המוביל לאורך שנים מצויינות בתחום הרפואה השיקום והמחקר, שממש כמו הספורטאים שלנו חרט על דגלו את השאיפה להצטיינות ולהישגיות.”

מנהל המרכז הרפואי פרופ’ קרייס: “אתם השראה עבורנו. לא רק שעברתם הליך שיקומי, אף המשכתם  והוכחתם שאין דבר העומד בפני הרצון. במרכז הרפואי שיבא מוקמת עיר הבריאות של ישראל אשר שיתופי פעולה מסוג זה יהיו חלק בלתי נפרד ממנה, לצד הטיפול בחולים גם ליווי, חיזוק והעצמת הבריאות.”

היחידה לספורט הישגי

היחידה לספורט הישגי הינה הזרוע המקצועית של הוועד האולימפי ומשנת 1999 גם של הוועד הפראלימפי בישראל. היחידה פועלת ליישום מדיניות גופים אלו בכל הקשור לקריטריונים להשתתפות במשחקים האולימפיים/פראלימפים ולהכנתם המקצועית של ספורטאי ההישג במטרה להביא להצלחתם בתחרויות מטרה ובמשחקים האולימפיים/פראלימפים.

ספורטאי ההישג נמצא במרכז פעילות היחידה, ויחד עם הוועד הפראלימפי התאחדות ספורט הנכים ואירגוני ספורט הנכים,  פועלים מיטב אנשי המקצוע (מאמנים, מתאמים מקצועיים, רופאים, פיזיולוגים, פיזיותרפיסטים, מעסים, תזונאים ופסיכולוגים), להעניק מצע תומך ומקדם וכתובת לפניות בכול בעיה בה נתקל הספורטאי  וכל זאת במטרה ליצור עבור הספורטאי ומאמנו קרקע פורייה ורגועה, על מנת שיתמקד במטרות שלפניו.

SPONSOR PARTNER

JAMES RICHARDSON

הוועד הפראלימפי הישראלי בחר באנדרו דנוס, מבעלי  ג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי, כנשיא הכבוד של  הוועד הפראלימפי הישראלי .

בחירתו של דנוס, היא על רקע התמיכה  ארוכת שנים של משפחת מנדי/ דנוס האוסטרלית, בעלי  קבוצת ג’יימס ריצ’רדסון, בספורט היהודי והישראלי, וכהמשך למעורבותו של אנדרו דנוס, נכדו של מייסד החברה דיוויד מנדי, בספורט הפראלימפי בישראל.

קבוצת ג’יימס ריצ’רדסון תומכת במספר קבוצות ספורט, הן בישראל והן באוסטרליה, בדגש על ספורטאים בעלי מוגבלויות.

הקבוצה משמשת נותנת החסות המרכזית למשלחת הפראלימפית למשחקים בטוקיו ובמשך שנים רבות היא גם נותנת החסות המרכזית לאליפות ישראל הפתוחה בטניס בכיסאות גלגלים.

ספונסרים בכירים

כלל

קבוצת כלל

שנת יסוד 1987                           

מניות כלל החזקות עסקי ביטוח מוחזקות בידי הציבור, ללא בעל שליטה, ונסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

אי די בי פתוח מחזיקה בכ-8.5% ממניותיה (במישרין ובאמצעות נאמן ‏למניות השליטה שמונה על ידי המפקח על הביטוח).

נתח השוק של הקבוצה במונחי פרמיות שהורווחו ברוטו עומד על כ-16% משוק הביטוח, והיקף הנכסים המנוהלים על ‏ידה עומד על כ-192 מיליארדי ש”ח (נכון לסוף מרץ 2018).

כלל חברה לביטוח בע”מ מדורגת בדירוג‎ ilAA+ ‎על ידי‎ .Standard & Poor’s Maalot ‎ הקבוצה מחזיקה בסוכנויות ביטוח, ‏קרנות‎ ‎פנסיה‎, ‎קופות גמל‎, ‎קרנות השתלמות וחברות למתן אשראי. כלל החזקות עסקי ביטוח מעסיקה כ-4,200 עובדים ‏ופועלת ביחד עם כ-2,000 סוכני ביטוח. כל אלה מציבים אותה כאחת מקבוצות הביטוח והחיסכון ארוך הטווח המובילות ‏בישראל‎.‎

בנק הפועלים

בנק הפועלים משקיע לאורך השנה במגוון רחב של עמותות וארגונים חברתיים הפועלים למען אנשים עם מוגבלויות, במטרה לסייע להם למצות את הפוטנציאל האישי שלהם ולהשתלב בחברה הכללית.

הספורט מהווה מקור להשראה והזדמנות לביטוי של חלקים נרחבים בחברה ובכך מעודד שאיפה להישגיות ולמצוינות בכל תחומי החיים. אלה הם ערכים מובילים גם בבנק הפועלים.

הבנק גאה להיות נותן החסות רשמי , החל מאוגוסט 2018 למשלחות ישראל למשחקים האולימפיים והפאראלימפיים בטוקיו 2020. מלבד התמיכה הכוללת בוועדים, הבנק יעניק גם מספר מלגות אישיות למספר ספורטאים הצפויים להשתתף באולימפיאדת טוקיו 2020. התמיכה הכלכלית נועדה לסייע לספורטאים להתמקד בהכנות לתחרות ולהתמקד במה שחשוב באמת.

בנוסף לספורט האולימפי הבנק הינו נותן חסות של כל נבחרות ישראל בכדורסל, כולל נבחרת ישראל בכסאות גלגלים מתוך אמונה שהמגזר העסקי חייב להיות חלק מהמגזר החברתי בישראל ולתמוך במצוינות בספורט.

רשת מלונות דן

רשת מלונות דן הינה רשת המלונות הישראלית, הוותיקה והיוקרתית.
בבעלותה 12 מלונות יוקרה ברמת דה לוקס וסופר דה לוקס, בפריסה ארצית, מדן ועד אילת ובמיקומים מרכזיים.

מלונות דן משלבים בין מסורת ישראלית ומומחיות האירוח, והמוניטין הבינלאומי.

מלונות דן גאים להיות שותפים אסטרטגיים, זו האולימפיאדה הרביעית ברצף, עם הספורטאים הפראלימפים  ולהוות להם בית באירועים, אימונים, ימי גיבוש, ולארח אותם כיד המלך.

שותפים נוספים

מכון SYLVAN ADAMS

מכון סילבן אדמס לספורט נתרם לאוניברסיטת תל אביב על ידי התורם סילבן אדמס ומטרתו לעסוק במחקר ובבדיקות של ספורטאים, אולימפיים ופאראלימפיים, במטרה לשפר את ביצועיהם ובכך להגדיל את הישגיה של מדינת ישראל במשחקים האולימפיים והפאראלימפיים.

מעבדת סילבן אדמס לספורט פתחה את שעריה לפעילות. המעבדה עומדת לרשות הספורטאים בכל ימות השנה ונועדה לאתר את החוליה החלשה אצל הספורטאי ולספק מרחב פתרונות גדול לפתרון המגבלה שתקדם את הספורטאי צעד אחד קדימה לעבר המדליה הנכספת. במעבדת סילבן אדמס לספורט ניתן למצוא את הציוד והמכשור המתקדמים ביותר בעולם שמתמקד בעיקר בענפים האירוביים של ריצה, שחיה, רכיבה  וטריאתלון.

שווים בספורט

“שווים בספורט” הינו מיזם חדשני בהובלת “משרד התרבות והספורט”. משנה”ל תשפ”ב (2022) “התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל” נבחרה להפעיל את תכנית זו. מטרת התכנית להנגיש ולעודד אנשים עם מוגבלויות לעסוק בפעילות גופנית בהתאמה אישית בקהילה בקרבת מגוריהם בגילאי נוער ומעלה. המיזם כולל פיתוח מערך מקיף של הזדמנויות לעשיית ספורט עממי ותחרותי לאנשים עם מוגבלות יחד עם אנשים ללא מוגבלות בתשתיות אוניברסליות; הכשרת מאמנים.ות; הנגשת תשתיות; שילוב אנשים עם מוגבלות באירועים עירוניים וארציים; שינוי עמדות של כלל הציבור; עבודה עם צוותי הרשויות המקומיות לעידוד שילוב והכללה; רכזים.ות מתכללים וכפופים למנהלי מחלקת הספורט העירונית ולהתאחדות הספורט לבתי הספר.

מכון וינגייט

מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט של מדינת ישראל, הקרוי על שם אורד צ’ארלס וינגייט, פתח את שעריו בשנת 1957 וחרת על דגלו “להוביל בעולם בידע, בתשתיות ובאימון לאיתור ולטיפוח ספורטאי עלית בראייה לאומית”.

מכון וינגייט מהווה את מרכז האימונים של ענפי הספורט האולימפיים והפראלימפיים ומשמש כבית לאומי של איגודי הספורט, היחידה לספורט הישגי והיחידה לקידום ספורט נשים.

המכון מספק את המעטפת הכוללת לספורטאי ההישג של מדינת ישראל, לרבות פנימייה לטיפוח ספורטאים צעירים מחוננים, רפואת ספורט ומחקר, הכשרת מאמנים ומדריכים, לינה והסעדה, מתקני אימון וכיתות לימוד.

מרכז לאומי לספורט הדר יוסף

מרכז הספורט הלאומי תל אביב הינה חברה בבעלות משותפת של הועד האולימפי הישראלי ועיריית תל אביב .

החברה ממוקמת למעשה בשטח של כ 220 דונם לכול אורכו של רחוב שטרית בכור בשכונת הדר יוסף.

התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל

התאחדות הספורט לבתי ספר בישראל הנה זרוע ביצועית של משרד החינוך ומשרד התרבות והספורט לביצוע תחרויות הספורט של מערכת החינוך. הארגון מקיים שיתופי פעולה עם מרבית איגודי הספורט במדינת ישראל ומקיים שיתופי פעולה עם מרבית מחלקות הספורט ברשויות המקומיות במדינה. בהתאחדות פועלים 6 מחוזות: דרום, מרכז, ירושלים, תל אביב, חיפה וצפון

התאחדות ספורט לבתי ספר בישראל הוקמה בשנת 1994 כאשר אחת ממטרותיה לפתח ולהרחיב את תשתית הספורט בישראל לצד טיפוח תרבות ספורט, הרגלי הפנאי והעיסוק בספורט. בסיס פעילות ההתאחדות נעשה במועדונים הבית ספריים בבתי ספר מרמת-הגולן ואצבע הגליל בצפון ועד אילת בדרום ובכל מגזרי האוכלוסייה.

מטרותיה העיקריות:
– ארגון תחרויות ופעילויות ספורט בבתי הספר וברשויות המקומיות.
– פיתוח תשתיות אנושיות ומקצועיות רחבות לענפי ספורט.
– קידום המודעות לפעילות גופנית ותרבות הספורט.
– איתור, טיפוח והכוונת ספורטאים וספורטאיות מצטיינים/ות.
– ארגון אירועי ספורט לאומיים ובינלאומיים.

שיתוף הפעולה בין “התאחדות הישראלית לספורט נכים” ו”התאחדות הספורט לבתי הספר”- החל בשנת 2019, במסגרתה יצירת פעילויות ספורטיביות במערכת החינוך, בפריסה ארצית- בענפים בוצ’ה, ואתלטיקה במסגרת “מועדון ספורט בית ספרי פראלימפי”. פעילות המיועדת לתלמידי.ות עם מוגבלות מוטורית או ליקויי ראיה/שמיעה בכיתות ז’-יב’. בנוסף משנה”ל תשפ”ב (2022) יובילו יחד את תכנית “שווים בספורט” אשר מטרתה להנגיש ולעודד אנשים עם מוגבלויות לעסוק בפעילות גופנית בהתאמה אישית בקהילה בגילאי נוער ומעלה.

ספונסרים נוספים

כתר

כתר החלה את דרכה ב-1948 במפעל זעיר ביפו. מאז צמחה החברה ובתוך 7 עשורים הפכה לקבוצה המובילה בעולם בייצור מוצרי צריכה מפלסטיק,

פלסטיק ממוחזר וחומרים מתקדמים אחרים. לקבוצת כתר 24 מפעלים ב-11 מדינות ברחבי העולם והיא מעסיקה מעל 4500 עובדים.

כתר מאמינה בחדשנות, יזמות ועיצוב פורץ דרך, וחרטה על דגלה את ערכי עבודת הצוות וכבוד הדדי.

מרכז החדשנות ומרכזי הפיתוח של כתר נמצאים בישראל, וכך גם 7 ממפעליה, בהם עובדים כתף אל כתף עובדים מכל הדתות, בדו קיום ורעות אמיתית.

באחרונה זכתה כתר לציון לשבח מטעם מרכז פרס לשלום ולחדשנות עם קבלת “התו הכחול” שניתן לחברות שנרתמו למאבק בנגיף הקורונה,
זאת בזכות תרומתה של עשרות אלפי מסיכות מיגון לבתי חולים, לצוותים הרפואיים, פראמדיקים ומתנדבים בכל רחבי הארץ.

RUDY PROJECT

רודי פרוג’קט נוסדה על ידי רודי ברבאצה ( Rudy Barbazza ) בשנת 1985 במטרה ליצור משקפיים איכותיים לספורטאים.

רודי פרוג’קט מובילה בתחומה כתוצאה מהשקעה במחקר ופיתוח, אימוץ טכנולוגיה חדשה, שימוש בחומרים ושיטות ייצור מתקדמות וחתירה למצויינות.

בישראל פוראקטיב בע”מ היא היבואנית והמשווקת את מוצרי רודי פרוג’קט. זוהי חברה משפחתית שהוקמה בשנת 1995.

החברה משווקת את המוצרים בשלוש חנויות היבואן, באבן יהודה, תל אביב ויקנעם ובעשרות חנויות ברחבי הארץ (חנויות אופטיקה, ספורט ואאוטדור).

החברה המאמצת את הנבחרת הפראלימפית לטוקיו, תצייד את הספורטאים ומאמניהם במשקפי רודי פרוג’קט איכותיים לקראת היציאה ליפן.

NUR

חברת ‘נור סטאר מדיה’ הינה החברה המובילה והיחידה בארץ המשווקת מדיית חוצות של קירות תלת מימדים במיקומים אסטרטגיים בפריסה ארצית.
החברה מתמחה בעיצוב, ייצור ושיווק של מדיה ייחודית זו בארץ ובחו”ל
לחברה למעלה מ – 50 קירות ענק , הפרוסים ברמה ארצית ונותנים מענה לקמפיין חוצות ארצי מקיף.
חברת נור סטאר מדיה הינה חברת בת מקבוצת נור בבעלות משה נור.

איסתא

איסתא ספורט היא חברת תיירות הספורט המובילה בישראל. החברה נוסדה בשנת 1999 ע”י השחיין האולימפי יואב ברוק, בשיתוף עם חברת איסתא, חברת התיירות הגדולה בארץ.

החברה

 מלווה את הספורט הפראלימפי לאורך השנים ועתה מציעה למשפחות הספורטאים, ולידידי הוועד הפראלימפי הישראלי וההתאחדות לספורט נכים, חבילות תיור ייחודיות ומגוונות לטוקיו והסביבה, במהלך ימי המשחקים הפראלימפים בטוקיו.