משחקי אירופה לנוער

4 ילדים יושבים על כיסא גלגלים מאחוריהם 4 מבוגרים ו2 ילדים נוספים בנתב"ג

8 מדליות לישראל במשחקי הנוער הפראלימפים באיטליה: 3 מדליות זהב, 2 כסף 3 ארד.

השחיין הצעיר אריק מליאר מאיל'ן חיפה זכה במדליית זהב ב- 50 מטר חתירה לאחר שסיים את המשחה בזמן של 47.96 שניות.

עמי דדאון, תגלית השנה 2017 בענף השחייה, גם הוא מאיל'ן חיפה, זכה במדליית זהב במשחה 50 מטר חזה עם התוצאה 1.04.86 ד'. אריק מליאר, זכה באותו משחה במדליית כסף עם 1.05.34 ד'

רון וולפרט ממכבי ויסגל רחובות, זכה במדליית ארד במשחה ל-100 מטרים וקבע שיא ישראלי חדש לבריכות קצרות עם התוצאה 1.23.53 דקות.

ביום השני של התחרויות סיים אריק מליאר במקום השני את משחה ה-50 מטר גב ב-57.10 שניות וזכה במדליית כסף, ועמי דדאון סיים את אותו משחה במקום השלישי ב-1.05.98 ד' וזכה במדליית ארד.

רון וולפרט סיים את מקצה ה-100 מ' פרפר במקום חמישי עם התוצאה 1.12.82 ד'.

ביום האחרון של התחרויות סיים אריק מליאר את משחה ה-200 מטר חופשי ב-3.50.27  דקות וזכה במדליית זהב. מילאר שזכה בשתי מדליות זהב ושתי מדליות כסף, ודדאון שזכה במדליית כסף ומדלית ארד, הם חניכיו של המאמן יעקב ביננסון מאיל"ן חיפה, וולפורט, שזכה במדליית ארד, מתאמן עם גיא שחר במכבי ויסגל רחובות.

בתחרויות הבוצ'יה זכה ליעד לוי מאיל"ן רמת גן במדלית ארד. המאמנת של ליעד: מירי סלוצקי.

כן השתתפו מאיל"ן רמת גן השחיינים: הדס דהן והאחים אליעד ויהונתן מדמון. מאמן השחיינים – אלכס פרימק  ובטניס שולחן השתתפה מיכאלה יוסיפוב, מאמנה של מיכאלה –  עידו בן שמחון.

את המשלחת ליוו: ענת חכם – ראש המשלחת,  פרופ' רפי חרותי מסווג בינלאומי בכיר ומנהל אגף השיקום בבית חולים רעות ובעבר יו"ר הועדה הרפואית של הוועד הפראלימפי הישראלי, איילת אברהם וקארן לייבוביץ סווט.

בתחרויות שהתקיימה בפעם הרביעית, השתתפו 600 ספורטאים מ-28 מדינות באירופה. את ישראל, שהשתתפה בפעם הראשונה במשחקים אלו, ייצגו צעירים וצעירות בענפי השחייה, טניס השולחן והבוצ'יה.

ההשתתפות חשובה משום שלראשונה סווגו רב הספורטאים בסיווג בינלאומי רשמי המאפשר להבין ביתר דיוק את הפוטנציאל העתידי שלהם.

בסיכום המשחקים אמרה קארן לייבוביץ סווט, רכזת ענף השחייה: "חשוב מאוד שדור העתיד של השחייה הישראלית ייחשף לתחרויות בינלאומיות. הענף הינו ענף אינדיבידואלי ועתיר מדליות ולכן חשוב מאוד להשקיע ולפתח אותו. בנוסף ענף השחייה נמצא היום בעיצומו של חילוף דורות וחשוב שנדע לקדם את שחייני העתיד שלנו. את זה נוכל לעשות רק ע"י חשיפה שלהם לשחייה העולמית והצבת קריטריונים ומטרות ברורות לשחיינים ולשחייה בכלל" .

שתפו
הירשמו לניוזלטר שלנו
כתבות נוספות