מלכת הבריכה פורשת

ענבל פיזרו, השחיינית הפראלימפית הבכירה ממועדון איל”ן חיפה, הודיעה על פרישה.

שר התרבות והספורט: “ענבל היא סמל למצויינות ומודל לחיקוי עבור רבים.”

כשהיא נרגשת מאוד, מלווה במנכ”ל הוועד הפראלימפי ניסים סספורטס, המנהל המקצועי ד’ר רון בולוטין, מתאמת היחידה לספורט הישגי
יעל לנדר, מאמנה יעקב ביננסון ואביה פיטר פיזרו, הודיעה ביום שלישי 7.7.2020 השחיינית הפראלימפית ענבל פיזרו על פרישתה מנבחרת השחייה,
למרות שכבר הבטיחה את מקומה במשחקים הפראלימפים בטוקיו  2021.

ענבל: “השחייה היתה החיים שלי, במים הרגשתי שאני יכולה לעוף, ככל שהיה יותר קשה אהבתי את זה יותר.
תמיד היה יחס ישיר בין מה שנתתי מעצמי למה שהשגתי. זה כבר לא כך. כבר אין ביכולתי להיות הספורטאית שהצבתי לעצמי להיות,
כדי להיות נאמנה לספורטאית שהייתי, מתוך כבוד לספורטאית שהייתי ולספורט בכלל – היום אני מסיימת.”

ענבל בת ה 33  נולדה משותקת בשתי גפיים תחתונות בשל סיבוך בעת הלידה. היא הגיעה לבריכת השחייה באיל”ן חיפה בגיל חמש, ובגיל 12 כבר השתתפה בתחרויות בינלאומיות.

ענבל ייצגה את ישראל בארבעה משחקים פראלימפים בהם זכתה ב-9 מדליות. לאתונה (2004) הגיעה כשהייתה בת 16, ומשם חזרה עם מדלית כסף ומדליית ארד, מבייג’ין (2008) חזרה עם שלוש מדליות כסף, ומלונדון (2012) עם 3 מדליות ארד. בריו (2016) זכתה במדליית ארד אחת.

בנוסף לענבל 3 מדליות זהב, 7 כסף ו-2 ארד מאליפויות עולם, ו-3 מדליות זהב, 2 כסף ו-4 ארד מאליפויות אירופה.

יעקב ביננסון, מאמנה, התקשה להפרד מהספורטאית הבכירה: “אם לא היתה ענבל לא היתה נבחרת שחייה. 20 שנה אנחנו יחד. את היום הזה אזכור כל החיים. קשה לקבל את ההחלטה שלה, אבל אני רואה את ענבל שמחה ואני מתרגש איתה.”

ענבל בת קבוץ יזרעאל, התנדבה לשרת בצה”ל כמדריכת שחייה ובמקביל לאימוני השחייה והתחרויות בארץ ובעולם היא מסיימת לימודי פסיכולוגיה ומנהל עסקים בבינתחומי בהרצלייה.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר מסר: “ךענבל פיזרו היא סמל למצויינות ןמןדל לחיקוי עבור רבים. ענבל הקדישה את כל חייה לשחייה והצליחה להפוך לשחיינית מובילה עם הישגים עצומים, בהם 9 מדליות פראלימפיות. אני מאחל לענבל הצלחה רבה הדרכה החדדשה. זו גם הזדמנות להודות לאביה של ענבל, פיטר, שמלווה את ענבל ואת הענף במשך שנים”.

יו”ר הועד הפראלימפי, ד”ר שוקי דקל אמר : “ענבל היא ספורטאית למופת, ואישיות מיוחדת במינה. נחושה, חרוצה, שאפתנית ונבונה, ובעיקר משמשת דוגמה ומופת לספורטאים צעירים, שחיינים ואחרים, שנושאים אליה עיניים והולכים בדרכה. ענבל מייצגת את הספורטאים בהנהלת הוועד הפראלימפי הישראלי ומייצגת אותנו גם בוועד הבינלאומי. היא נרתמה לסייע בסוגיות שונות בארץ ובעולם, ואת ההצלחה של ביטול אליפות העולם בשחייה במלזיה לאחר הדרת נבחרת ישראל, יש לזקוף גם לזכותה. אני עם כל משפחת הספורט הפראלימפי, מצר מאוד על פרישתה, אך עם יכולות ושאיפות כמו של ענבל, אני בטוח שעוד נשמע עליה רבות, ואני מקווה מאוד שהעשייה העתידית שלה תהייה קשורה בקידום הספורט פראלימפי. בהצלחה ענבל יקרה”.

אלי בירנבאום, יו”ר ההתאחדות הישראלית לספורט נכים, אמר: “אני נמצא בתפקיד חודשים לא רבים, אך שמה של ענבל הגיע אלי עוד לפני שהגעתי להיות חלק מההתאחדות לספורט נכים. השחיינית המצטיינת הביאה לאורך השנים כבוד וגאווה למדינת ישראל, וביכולות המופלאות שלה, הכישרון, הנחישות וההישגים האדירים היא שמה את ספורט הנכים על  סדר היום הציבורי והעלתה את המודעות לספורט הפראלימפי. אני מאחל לענבל הצלחה רבה בדרכה החדשה”.

יו”ר איל”ן רו”ח אהוד רצאבי אמר: “כבר כשפגשתי את ענבל, לפני 14 שנה, הבנתי שניצבת לפני בחורה יוצאת דופן. ענבל, אז אולי בת 18  בקשה לפגוש אותי, את היו”ר החדש של איל”ן. השחיינית הצעירה באה לדבר איתי בביטחון ובנחישות על החשיבות של הקצאת משאבים לטובת הספורטאים. היא לא בקשה דבר לעצמה, אלא רק דאגה לחבריה הספורטאים הנכים. בזכותה הקמנו את הקרן לחלוקת מלגות לספורטאי אילן, וכל שנה, בהתייעצות עם ענבל, אנחנו מקצים משאבים למטרה זו. לאורך השנים הקפדנו להיפגש, לא כיו”ר ושחיינית אלא כשני חברים. תענוג להקשיב לה, לייעץ לה ולהתייעץ איתה. ענבל היא תחרותית והישגית, היא נחושה והיא מאוד מאוד חכמה. זוהי לא פרידה ממנה, כי בהכירי את ענבל ואת היכולות שלה אני בטוח שתמצא את עצמה  משתלבת בעתיד במערכת  הספורט של אילן ומסייעת לבנות את המדליסטים הבאים של ישראל”.

אפרים זינגר, מ”מ יו”ר הוועד פראלימפי, אמר: “תודה ענקית לענבל, שהביאה השראה לדור שלם. אני מאחל לה הצלחה, ואין לי ספק שהיא תגיע להישגים חדשים גם אם לא בבריכת השחייה”.

יעל לנדר מהיחידה לספורט הישגי אמרה: “היה לי הכבוד ללוות את ענבל כמעט לאורך כל שנות היותה שחיינית הישגית.  במהלך השנים עוד בהיותה ילדה, ובהמשך כנערה וכבוגרת, ענבל הפגינה תכונות אופי של ספורטאית על. עקשנות, התמדה, נחישות ומקצוענות, וכל זאת בצד צניעות וענווה שאפיינה אותה.

עם תכונות אלה בצד הליווי של משפחתה התומכת והמאמן  יעקב ביננסון, מאמן מסור ומקצועי שעמד לצידה ווידא שיש מענה לכל צורך בתהליך, התוצאות לא אחרו לבוא. הודות לענבל וליעקב דגל ישראל הונף וההימנון נשמע פעמים רבות ברחבי העולם.

לאורך השנים ענבל הביאה כבוד רב, קודם כל לעצמה, למשפחתה התומכת, לארגונים אותם היא מייצגת: אילן חיפה, הוועד הפראלימפי, ונותני החסות. כנציגת היחידה לספור הישגי אני מבקשת לומר לך תודה לענבל, אני יודעת שעם אופייה ויכולותיה היא תמשיך להיות אזרח תורם למדינה ומקווה שהיא תשתלב בספורט הנכים ובספורט פראלימפי גם בעתיד”.

 

 

 

שתפו
הירשמו לניוזלטר שלנו
כתבות נוספות