טכנולוגיות ורשמים מתערוכה בכנס ACSM מיניאפוליס, ארצות הברית

בחודש יוני האחרון, ד"ר אסנת פליס דואר השתתפה בכנס הבינלאומי של ארגון רפואת הספורט האמריקאי שהתקיים במיניאפוליס. את הכנס ליוותה תערוכה מרשימה של טכנולוגיות חדישות בתחום הספורט. הנה התרשמות משלוש טכנולוגיות.

גלולת e-Celsius® של חברת BodyCup  למדידה רציפה של טמפרטורת הגוף הפנימית

® e-Celsius,  היא  גלולה אלקטרונית מזערית מינימלית אשר משדרת באופן אלחוטי מדידה מתמשכת של טמפרטורת הגוף הפנימי.

הנתונים מאוחסנים על צג בשם ® e-Viewer.  התקן זה מציג התראות אם המדידה נמצאת מחוץ לטווח הרצוי. תיבת ההפעלה משמשת כדי להפוך את הגלולה ממצב "השהיה" למצב "מדידה". הנתונים שהגלולה אוספת נאגרים בזיכרון שלה ומוצגים בזמן אמת (או על ידי שליפה  מהזיכרון הפנימי). כל צג יכול לשמש עד לשלושה כדורים במקביל כדי לאפשר שימוש בקרב כמה ספורטאים במקביל.

ממשק הצג מאפשר למשתמש להוריד נתונים למחשב / Mac  לצורך אחסון. הגלולה בטוחה, לא פולשנית וקלה לשימוש, עוזבת את מערכת הקיבה לאחר יום או יומיים, בהתאם לזמן המעבר האישי.

מטרה: הפחתת סיכונים עבור אנשים במצבים קיצוניים, כגון ספורטאי עילית. במהלך פעילות גופנית בסביבה חמה, קשה לגוף לקרר את עצמו, בפרט בתנאי טמפרטורה גבוהה המלווים בלחות גבוהה. רוויה של מנגנון התרמו-רגולציה (ויסות חום הגוף) יכולה לגרום במהירות להיפרתרמיה (מכת חום) לרמות שעלולות לגרום לבחילה, התעלפות או מוות.

נטילת הגלולה הזו יכולה לשפר את ביצועיי הספורטאים בכך שהיא מנטרת את טמפרטורת הגוף הפנימית בצורה רציפה לאורך כל שעות היממה, במהלך אימונים, תחרויות והתאוששות.

הנתונים יכולים גם לשמש לצורך מתאם בין עצימות האימונים לתופעות שיבוש במערכת ויסות החום. הדבר מאפשר פיתוח פרוטוקולים לאימון ספציפי בהתאמה אישית לכל ספורטאי.

לדברי המפתחים, ניתן להשתמש בגלולת
  ® e-Celsius  בכל ענפי הספורט, כולל ספורט מים. היישום שלה המתאים ביותר לענפי ספורט אינטנסיביים פיזית כמו רוגבי, רכיבה על אופניים, טניס או אלה המתרחשים בסביבות עם תנאי טמפרטורה קיצוניים כמו גם לספורטאים פראלימפים עם הפרעות תרמו-רגולציה (לדוג' נפגעי חט שדרה צווארים או אלה עם פרפלגיה גבוהה).

 

שתפו
הירשמו לניוזלטר שלנו
כתבות נוספות