דויד קראוס ז”ל – הקיבוצניק שרצה לשתף את כולם

דויד קראוס דויד קראוס ז”ל 

השבוע (3.10.2-) נפטר דויד קראוס ז”ל שהיה קפטן נבחרת הכדורסל בכסאות גלגלים. יחד עם הנבחרת זכה במשחקים הפראלימפיים שהתקיימו בתל אביב 1968 במדליית זהב ובמשחקי ארנהם 72 וטורונטו 76 במדליית הכסף.

שמעון שלח (צ’ינגה) שהיה מאמנו, סיפר שדויד היה שחקן ברמה גבוהה, שקט שתמיד חיפש איך לעזור לכולם והוא לא זוכר מקרה אחד שרב עם מישהו.

במרבית הענפים הפראלימפים, רוב הספורטאים מתמודדים ברמת המוגבלות שלהם. בכדורסל כל קבוצה צריכה לכלול שחקנים עם מוגבלות גבוהה ושחקנים עם מוגבלות נמוכה, מה שגורם לכך שלעיתים השחקנים עם המוגבלות הגבוהה לא מקבלים את הכדור, שלח מספר שדויד היה מתעקש, באימונים ובמשחקים שימסרו גם להם את הכדור. 

דויד קורן מנהל הנבחרת הנוכחית מספר: “אני מכיר את דוד מקרבה משפחתית, ממנו למדתי לראשונה שיש כדורסל בכיסאות גלגלים, לימים שיחקנו על אותו מגרש. לצד הפעילות הספורטיבית דוד היה גם אומן ויוצר בתחומים רבים, בכל ביקור בביתו בגבעת חיים הוקסמתי מכישוריו הרבים. דוד היה ספורטאי ענק איש וחבר, כך נזכור אותו”. 

רועי רוזנברג, קפטן הנבחרת בעברו סיפר כי דויד בעצם היה הדמות הראשונה בשיקום אותה פגש שחשף אותו לעולם הכדורסל בכסאות גלגלים והביא אותו להתאמן בבית הלוחם. למרות שהיה אדם שקט, באישיותו הוא היתווה את הדרך והראה שלמרות הפציעה ניתן להשתקם ולהגיע לרמות הכי גבוהות של הכדורסל. 

אלון דוראון – הקפטן הנוכחי מסר:
פעם קפטן – תמיד קפטן!
דוד קראוס, קפטן נבחרת ישראל בכדורסל על גלגלים בעבר, היה ממובילי דור הנפילים שייצב את ישראל כמעצמת כדורסל והיה מחלוצי הספורט האהוב שלנו.

ממני ומכל שחקני הנבחרת בעבר, בהווה ובעתיד –
תודה על תרומתך לענף שלנו, על המנהיגות והמורשת שהשארת בשביל כולנו פה.
יהי זכרו ברוך!

שתפו
הירשמו לניוזלטר שלנו
כתבות נוספות