גמר גביע כדורסל בכסאות גלגלים 2016

זריקת פתיחה במשחק כדורסל בכסאות גלגלים

שני היציעים שהיו פתוחים לקהל לא הספיקו להכיל את אלפי האוהדים שהגיעו למשחק גמר גביע המדינה בכדורסל בכיסאות גלגלים שהתקיים בבית מכבי בראשון לציון. בהפוגה שאחרי הרבע הראשון, נאלצו המארגנים לפתוח יציע נוסף.

בין האורחים שכיבדו בנוכחותם את האירוע היו, שרת התרבות והספורט ח”כ מירי רגב, סגנית יו”ר הכנסת ח”כ נורית קורן, רוני פרידמן סגן יו”ר הטוטו, מנכ”ל הטוטו איציק לארי, סגן ראש מנהל הספורט דודו מלכא, עוזרו האישי לשעבר של הנשיא פרס יוסף (ג’וחא) אבי יאיר אנגל, חיים רונן מנכ”ל ארגון נכי צה”ל, אורה חיון מנהלת בית הלוחם תל אביב, מאי בינשטוק נציגת חברת סמסונג, משה נור הבעלים של שלטי נור, וחיים רייך הבעלים של חברת בגיר, כל שלושה האחרונים מלווים כחברות חסות את הוועד הפראלימפי. והיו גם אריק פינטו מ”מ מנכ”ל בנק הפועלים שהגיע על תקן הפרשן של המשחק, והכדורסלן בן רייס שבא לפרגן לבית הלוחם תל אביב, קבוצתו החדשה.

במהלך המשחק אמרה השרה רגב כי מעולם לא צפתה במשחק כדורסל בכיסאות גלגלים, וכי היא מורידה את הכובע בפני הכדורסלנים. “זוהי חוויה מיוחדת עבורי ואני שמחה שהגעתי.”

יו”ר ההתאחדות לספורט נכים, דני בן אבו אמר: “מירי רגב היא שחקן החיזוק שלנו.”

עוד הוסיף בן אבו כי השרה הבטיחה שהשנה תגיע ההתאחדות הישראלית לספורט נכים לעצמאות כלכלית.

גם לסגנית יו”ר הכנסת הייתה זו פעם ראשונה במשחק כדורסל בכסאות גלגלים “ואני מבטיחה להמשיך וללוות את הפעילות שלכם”, אמרה קורן, שהיא גם מקימת השדולה למען זכויות אנשים עם מוגבלויות.

במשחק שהועבר בשידור ישיר בערוץ 1, גברה איל”ן רמת גן על בית הלוחם ת”א, בתוצאה: 46-64 לאחר 27-24 לזכות בית הלוחם ת”א במחצית.

בשלושה הרבעים הראשונים היה המשחק שקול, רצוף החטאות ואיטי במהלכיו. ברבע האחרון הצליחה איל”ן ר”ג להגדיל את היתרון משוויון 41-41 ברבע השלישי ל-46-64 בסיום.

בלטו בר”ג ליאור דרור עם 25 נקודות ועשהאל שבו עם 18 נקודות. בבית הלוחם הרבה לקלוע אבי בן שמחון (27 נקודות).

זו השנה הרביעית בה שתי הקבוצות מגיעות לגמר, וגם בשנת 2015 הסתיים המפגש בין השתיים בניצחונה של אילן רמת גן.

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
הירשמו לניוזלטר שלנו
כתבות נוספות