אליפות אירופה באתלטיקה – 2018

הפעם האחרונה בה עמד ישראלי על הפודיום באחת התחרויות הגדולות (משחקים, עולם , אירופה) היתה בשנת 2000 כאשר יוגב קנזי זכה במדליית הארד  במשחקים הפראלימפים שנערכו בסידני בקפיצה לרוחק. החודש עמדו הספורטאים הישראלים 3 פעמים על הפודיום באליפות אירופה.

אבי סולומון, מבית חינוך עיוורים המתאמן אצל דניאל אישטה ורץ עם המלווה ליאור ברהנו, הגיע למקום החמישי בריצת ה1500  מטר לעיוורים בזמן 4:51.54 דקות, אלא ששני רצים, שזמנם טוב משלו, נפסלו (המלווה שלהם רץ לפניהם) והוא היה הראשון לשבור את הבצורת, לעלות לפודיום ולקבל את מדליית הארד.

ליאב סולומוביץ מבית חינוך עיוורים אשר מתאמן אצל גרישה מיכאלוב ורץ עם המלווה גיל שלג, הצליח לעלות לגמר ריצת ה 400 מטר, אך פסל בגמר. בריצת ה200 מטר, לא הצליח ליאב לעלות לגמר אך קבע שיא ישראלי: 27.13 שניות.

העולה החדש אלכסנדר אלקסיינקו מאיל"ן חיפה אשר מתאמן אצל אלכסי בוגוסלאבסקי, נבחר לשאת את הדגל בטקס הפתיחה ודאג שהדגל הישראלי יתנופף בברלין עוד פעמיים:

  • בהדיפת כדור ברזל קבע אלכסנדר שיא ישראלי: 21.88 מטר וזכה במדליית הארד.
  • בהטלת כידון קבע אלכסנדר 8.56 מטר שגם תוצאה זו זיכתה אותו במדליית ארד והינה שיא ישראלי

ח"כ יואל רזבוזוב שהיה מעורב בקליטתו של אלכסנדר אמר:

"ההישג של אלכסנדר אלקסיינקו הוא דוגמא לכל לאלו שחולמים, משקיעים ומנסים. למרות שאלקסיינקו עדיין נמצא בשלבי ההתאקלמות שלו בישראל, הוא ניתב את כל האיכויות שלו לכדי הישג ספורטיבי. הוא הוכיח שעל אף כל הקשיים, אין דבר שיכול לעמוד בפני כוח הרצון. כן ירבו ספורטאים כמוהו."

שתפו
הירשמו לניוזלטר שלנו
כתבות נוספות